Hakkımızda

[vc_row wrap_container=”yes” css=”.vc_custom_1519804692056{padding-top: 30px !important;padding-bottom: 30px !important;}”][vc_column][vc_single_image image=”2966″ img_size=”1600×560″]

Atatürk Üniversitesi Yayınevi

1959’dan Bugüne

[vc_column_text]

1959 yılında yayın hayatına başlayan Yayınevimiz bugüne kadar Ulusal ve Uluslararası çeşitli alanlarda 1250 eser yayımlamıştır. Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm projesi kapsamında Üniversitemiz Senatosunun 13/03/2017 gün ve 5 sayılı oturumunda alınan kararla yeniden yapılandırılan birim, Yayınevi Koordinatörlüğü adını alarak Üniversite yerleşkesi içindeki Prof.Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi-Okuma Salonları binasının zemin katında bulunan çalışma ofisiyle daha etkili bir biçimde hizmet vermeye başlamıştır. 2019 yılı Ocak ayından itibaren yayınlarımız çalışma ofisi ve https://yayinevi.atauni.edu.tr/ adresinde online olarak satışa sunulmuştur.

[/vc_column_text]

Atatürk Üniversitesi Yayınevi E-kitap Hizmeti ile Daha Ulaşılır

[vc_column_text]

Yeni Nesil Üniversite Tasarım Projesi kapsamında Atatürk Üniversitesi Yayınevi, hizmetlerini dijital ortama taşıyarak üniversite bünyesinde hazırlanan çalışmaların daha görünür hale gelmesini hedeflemektedir.

Bu kapsamda Atatürk Üniversitesi Yayınevi, Dijital Dönüşüm Ofisi, Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Kurumsal İletişim birimlerinin ortak çalışmasıyla hazırlanan E-kitap projesi hizmet vermeye başlamıştır. Bu proje ile üniversite bünyesinde hazırlanan lisansüstü tezlerinin, araştırma raporlarının, üniversite yayınları tarafından basılmış kitapların, konferans ve bildiri kitapçıklarının online kitap haline getirilmesi, Atatürk Üniversitesi çalışmalarının dijital ortamdaki varlığının sağlanması ve açık erişim politikası kapsamında üniversitemiz yayınevi tarafından dünyaya açılması hedeflenmektedir.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]